Pierwszy Dzień Inwestora w historii Grupy Kapitałowej IMMOBILE - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Pierwszy Dzień Inwestora w historii Grupy Kapitałowej IMMOBILE
Data publikacji: 05.07.2017

Miniony weekend trwale zapisał się w historii Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. W jego trakcie odbyły się dwa ważne dla spółek notowanych na giełdzie wydarzenia: Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy oraz pierwszy w dziejach Grupy Dzień Inwestora, na których goszczono w sumie ponad 80 inwestorów indywidualnych.Relacja z przebiegu Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy opublikowana została w poprzednim wpisie.Organizację Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, bydgoska spółka wzbogaciła o Dzień Inwestora. Podczas dwudniowego wydarzenia inwestorzy mieli możliwość poznać przedstawicieli spółek z Grupy IMMOBILE oraz zobaczyć jej aktywa. Zaproszeni goście nocowali w należącym do GK IMMOBILE od marca tego roku Hotelu Pod Orłem. Tam też odbyło się WZA, prezentacja działalności spółki oraz wspólny obiad z Zarządem.1 lipca uczestnicy odwiedzili najważniejsze fabryki i inwestycje Grupy: zakład produkcji systemów przeładunkowych w Koronowie, plac budowy inwestycji deweloperskiej Platanowy Park na Os. Leśnym i biurowca IMMOBILE K3 przy Placu Kościeleckich w Bydgoszczy oraz hale produkcyjne Makrum. Inwestorzy zapoznali się również z ofertą automatycznych systemów parkingowych Modulo.„Od kilku lat budujemy relacje z inwestorami indywidualnymi i angażujemy ich w życie Grupy. W tym roku połączyliśmy Walne Zgromadzenie z Dniem Inwestora, dzięki czemu wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć najważniejsze aktywa Grupy zlokalizowane w okolicach Bydgoszczy. Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem inwestorów i z pewnością będziemy kontynuować nasze działania.” – powiedział Rafał Jerzy, Prezes Zarządu GK IMMOBILE.

Autokar z prawie 50 osobami biorącymi udział w Dniu Inwestora wyruszył spod Hotelu Pod Orłem o godzinie 10. Pierwszym przystankiem była fabryka zlokalizowana w położonym ok. 30km od Bydgoszczy Koronowie. Na miejscu zgromadzonych przywitał Mariusz Jakubowski, Dyrektor tego zakładu produkcyjnego. Wraz z Prezesem Zarządu spółki PROJPRZEM S.A. Piotrem Szczeblewskim pokazał gościom hale produkcyjne, specjalny showroom pokazujący działanie produkowanych w Koronowie systemów przeładunkowych oraz spektrum maszyn jakie zakład ten wytwarza.

Następnie inwestorzy wrócili do Bydgoszczy, zatrzymując się na Os. Leśnym. Tam zaprowadzeni zostali na dziedziniec etapu I inwestycji deweloperskiej Platanowy Park, gdzie menadżerowie budowy Mateusz Stolarczuk oraz Wojciech Puławski opowiedzieli o najważniejszych założeniach projektowych powstającego tu największego w regionie nowoczesnego osiedla, łączącego funkcje mieszkaniowe, usługowe, biurowe i hotelowe.Stąd grupa przeszła do ponad 100-letniej fabryki Makrum, gdzie pod przewodnictwem Szefa Produkcji Witolda Lityńskiego, zobaczyć mogła spektrum produkowanych tu urządzeń krusząco-mielących.

Na terenie fabryki uruchomiono również kilka pokazowych automatycznych systemów parkingowych Modulo. Prezentacja ta przyciągnęła bardzo duże zainteresowanie widzów, a na ich liczne pytania odpowiadał zespół sprzedażowy spółki MODULO Parking, czyli Oktawian Przybylik oraz Sebastian Piskadło.Ostatnią inwestycją jaką zobaczyli nasi goście był biurowiec IMMOBILE K3, zlokalizowany w sercu Bydgoszczy. Przedstawił ją menedżer budowy Maciej Daniel oraz nadzorujący komercjalizację budynku Maciej Wawrzyniak.

Unikatowe połączenie dwóch istotnych dla uczestników rynku kapitałowego wydarzeń, jakimi są WZA oraz Dzień Inwestora, spotkało się z nieoczekiwanie pozytywnym odbiorem przez środowisko, media, jak i samych gości wydarzeń. Podjęte przez Grupę Kapitałową IMMOBILE działania określa się jako innowacyjne i precedensowe, stawiając jako przykład inicjatywy skierowanej ku inwestorowi indywidualnemu. Wrażenie robi również frekwencja, która dopisała na obu wydarzeniach, będąc niecodzienną nawet dla dużo większych spółek polskiego parkietu. W ciągu dwóch dni zgromadziliśmy łącznie ponad 80 osób!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i tak liczny udział osób przybyłych zarówno z regionu (Bydgoszcz, Toruń), jak i z dalszych zakątków Polski – z Warszawy, Krakowa, Piły i innych miast. Cieszymy się, że kolejny raz udało nam się zgromadzić w tak licznym gronie oraz poznać zarówno nowych Akcjonariuszy, jak i osoby pasjonujące się rodzimym rynkiem kapitałowym. Takie spotkania to zdecydowanie najlepsza forma obopólnego kontaktu.