Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Aktualności

Dzień dywidendy dla akcjonariuszy Grupy Kapitałowej IMMOBILE

Po wypłacie dywidendy przez Atrem S.A. oraz PJP Makrum S.A., przed nami jeszcze wypłata dywidendy spółki matki - Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. Dniem nabycia prawa do dywidendy w tym przypadku jest dzień 01.09.2023 r., w związku z czym, to już ostatni moment na zakupy dla osób które nie posiadają jeszcze akcji lub chcą zmienić swój stan posiadania - należy pamiętać o 20dniowym marginesie na rozliczenie transakcji.

Atrem chce zbudować biometanownię oraz szuka akwizycji

Atrem chce zbudować biometanownię - jako wykonawca lub inwestor. Spółka szuka też podmiotów do przejęcia. W studiu w K3 prezes Andrzej Goławski oraz wiceprezes Przemysław Szmyt skomentowali wyniki za I połowę 2023, opowiedzieli o kontrakcie z Orlenem, kolejnych umowach oraz giełdowej wycenie spółki.

Atrem: spadek przychodów w I półroczu wynika z harmonogramu realizacji kontraktów

Atrem S.A., realizująca zadania w takich segmentach jak automatyka i elektroenergetyka, opublikowała wyniki za I półrocze 2023 roku. Pomimo spadku przychodów w tym okresie, w całym 2023 roku spółka oczekuje przychodów przewyższających ubiegłoroczne.

Newsletter Inwestora - SIERPIEŃ 2023

W sierpniowym newsletterze piszemy o najważniejszych wydarzeniach z minionego miesiąca: przede wszystkim publikacji wyników za I półrocze spółki Atrem oraz wycenach Atremu, PJP Makrum oraz Grupy Kapitałowej IMMOBILE, sporządzonych przez BM Santander. Tradycyjnie prezentujemy nowe inicjatywy naszych spółek. W publikacji podsumowujemy także najnowsze odcinki vodcastów z minionego miesiąca. Zapraszamy do lektury!

IMMOraport odc. 6. Premiera Akardo, zapory Makrum i kryzys w budowlance

Nowości w marce modowej Akardo - 16 września premiera nowych produktów w sieci stacjonarnej Quiosque. Makrum wprowadziło na rynek nowy produkt - zapory przeciwpowodziowe. Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy porozmawiali też o planie inwestycyjnym Polskiej Grupy Energetycznej na 125 mld zł oraz o zawirowaniach na rynku budowlanym.

Powołanie 'Fundacji Rodziny Jerzych' i zmiany w strukturze akcjonariatu

Zgodnie z treścią raportów bieżących nr 14/2023 oraz 15/2023, Grupa Kapitałowa IMMOBILE poinformowała o transakcjach na akcjach spółki i wprowadzeniu do akcjonariatu nowego podmiotu, jakim jest 'Fundacja Rodziny Jerzych' Fundacja Rodzinna.

Prace renowacyjne w wyjątkowym Hotelu Pod Orłem

Hotel Pod Orłem znajduje się w zabytkowym budynku w ścisłym centrum Bydgoszczy, a jego historia sięga początków XIX wieku. To jeden z pierwszych hoteli w Bydgoszczy i architektoniczna ikona miasta. Od 2016 roku należy do Grupy Kapitałowej IMMOBILE, funkcjonując w ramach sieci Focus Hotels. Jakie zmiany dotychczas wprowadzono w tym wyjątkowym obiekcie, a na jakie prace renowacyjne jeszcze oczekujemy?

Adam Sowa - przepis na biznes. IMMOwizja odc. 1

Cukiernik Adam Sowa oraz Rafał Jerzy, prezes Grupy Kapitałowej Immobile, tworzą gospodarczą siłę Bydgoszczy, ale także zmieniają Stare Miasto. W rozmowie z Marcinem Kowalskim zdradzają przepis na biznesowy sukces, dzielą się doświadczeniami z ekspansji zagranicznej, oceniają konkurencję, radzą jak zatrzymać kryzys demograficzny oraz zdradzają, jakie miejsca w Bydgoszczy są im szczególnie bliskie.

Wypłacono dywidendę w Atremie i PJP Makrum

28 sierpnia jest w tym roku dniem, w którym dywidendę wypłaciły dwie spółki należące do Grupy Kapitałowej IMMOBILE: Atrem oraz PJP Makrum. Wypłata spółki-matki ciągle przed nami.

IMMOraport odc. 5. Wino, złoto, mieszkania i portfele posłów

Posłanki i posłowie nie lubią akcji. Zaledwie 6% z nich inwestuje na rynku kapitałowym. Parlamentarzyści zdecydowanie częściej inwestują w nieruchomości. W 5. odcinku IMMOraportu Sławomir Winiecki, Mikołaj Jerzy i Remigiusz Jaskot rozmawiali też o tym, że na Giełdzie Papierów Wartościowych będzie można kupić złoto. Newsy z uniwersum GKI to debiut win IMMOwines w hotelach i restauracjach Focus Hotels oraz oddanie do użytku dominanty w Platanowym Parku. W segmencie pytań i odpowiedzi m.in. kwestia akwizycji planowanych przez Atrem.