Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE - Tagi - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Tag: Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE

Za nami półrocze przejęć. To będzie rekordowy rok GKI

Prezes Rafał Jerzy oraz dyrektor finansowy Piotr Fortuna skomentowali wyniki Grupy Kapitałowej Immobile za pierwsze półrocze 2023. Dla Grupy był to okres przejęć. W segmencie przemysłowym doszło do akwizycji QDS24 i IPZ “PW”. Do segmentu modowego dołączyły takie marki, jak Akardo, Haka, Błonie, Laurella i Marasimsim. Członkowie zarządu skomentowali wyniki finansowe w poszczególnych segmentach i podtrzymali zapowiedź, że pod względem przychodów rok 2023 będzie najlepszym w historii GKI.

Nowy koncept Focus Hotels i kolejne ciosy w polską giełdę

W IMMOraporcie zaczynamy od świetnej informacji. Focus Hotels jest coraz bliżej uruchomienia nowego konceptu. Będzie to restauracja połączona z showroomami marek modowych GKI - Quisque, AKARDO.pl i Błonie Watches. W dalszej części programu Sławomir Winiecki, Mikołaj Jerzy i Remigiusz Jaskot rozmawiali o kolejnych ciosach, które spadają na polski rynek kapitałowy. Trudna do uwierzenia jest historia Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych. Po zmianach w prawie obrót akcjami tych spółek zostanie zawieszony. Kolejne tematy to zakaz wykonywania audytów dla Deloitte oraz absurdalna reklama Komisji Nadzoru Finansowego. Wychodzi na to, że giełda to oszustwo.

Biometanownia, Wittchen i likwidacja podatku Belki

W IMMOraporcie, najlepszym źródle wiedzy o GKI, ciekawy news. Atrem podpisał warunkową umowę na zakup terenu pod biometanownię. Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy skomentowali też wyniki finansowe i spadek kursu spółki Wittchen. Z tego odcinka dowiecie się, jak inflacja oddziałuje na marżę w firmie z tej branży. Ostatni wątek to dyskusja o obietnicach wyborczych ws. podatku Belki.

Marasimsim, Makrum i prezydent Duda wpływający na kurs spółki

W IMMOraporcie zaczynamy od newsów ze świata GKI. Biżuteria Marasimsim wkrótce w sklepach Quiosque. Dobre wiadomości także z PJP Makrum - jest nowy raport finansowy i 8 mln zysku netto w pierwszym półroczu. Cieszymy się ze wzrostu liczby rachunków maklerskich i analizujemy historię związaną z akcjami ML System. Prezydent Andrzej Duda wystąpił na konferencji ws. prototypowego urządzenia, które miało wykrywać koronawirusa. Prokuratura bada, czy w związku z tym wydarzeniem manipulowano kursem akcji spółki.

Zarząd PJP Makrum o wynikach, nowych produktach i wycenie

Jakie są perspektywy i portfel zamówień Projprzem Budownictwo? Jak systemy parkingowe Modulo zdobywają rynek niemiecki? Skąd pomysł na zapory przeciwpowodziowe i gdzie będą powstawać fasady aluminiowe. Na te pytania odpowiedzieli członkowie zarządu Grupy Przemysłowej PJP Makrum: prezes Piotr Szczeblewski i wiceprezes Dariusz Szczechowski. Remigiusz Jaskot pytał też o wyniki finansowe w I połowie tego roku, ostatnie akwizycje oraz wycenę giełdową spółki. Goście programu uważają, że obecny kurs nie odzwierciedla wartości PJP Makrum.

Haka, Atrem i pożyczka Palikota na 240%

Haka Shoes by Akardo - tak nazywa się marka ręcznie tworzonych męskich butów z segmentu modowego GKI. Sławomir Winiecki, świeżo po wizycie w zakładzie szewskim w Wadowicach, opowiedział o planach na rozwój Haki. Mikołaj Jerzy skomentował wyniki Atremu za I połowę tego roku. Goście IMMOraportu wspólnie ocenili obniżenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej i przyjrzeli się raportowi o kondycji Manufaktury Wina Piwa i Wódki, znanej jako "spółka Palikota". Czy firma, która bierze pożyczkę w parabanku, na 240% rocznie, może wyjść na prostą?

IMMOwines w restauracjach i hotelach sieci Focus

W krótkich filmikach Sebastian Loskot, specjalista ds. win w Grupie Kapitałowej Immobile, opowiada o projekcie IMMOwines oraz m.in. o tym, jak otworzyć wino, przechować, jak należy je podawać oraz jakie nuty można wyczuć.

Atrem chce zbudować biometanownię oraz szuka akwizycji

Atrem chce zbudować biometanownię - jako wykonawca lub inwestor. Spółka szuka też podmiotów do przejęcia. W studiu w K3 prezes Andrzej Goławski oraz wiceprezes Przemysław Szmyt skomentowali wyniki za I połowę 2023, opowiedzieli o kontrakcie z Orlenem, kolejnych umowach oraz giełdowej wycenie spółki.

IMMOraport odc. 6. Premiera Akardo, zapory Makrum i kryzys w budowlance

Nowości w marce modowej Akardo - 16 września premiera nowych produktów w sieci stacjonarnej Quiosque. Makrum wprowadziło na rynek nowy produkt - zapory przeciwpowodziowe. Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy porozmawiali też o planie inwestycyjnym Polskiej Grupy Energetycznej na 125 mld zł oraz o zawirowaniach na rynku budowlanym.

Adam Sowa - przepis na biznes. IMMOwizja odc. 1

Cukiernik Adam Sowa oraz Rafał Jerzy, prezes Grupy Kapitałowej Immobile, tworzą gospodarczą siłę Bydgoszczy, ale także zmieniają Stare Miasto. W rozmowie z Marcinem Kowalskim zdradzają przepis na biznesowy sukces, dzielą się doświadczeniami z ekspansji zagranicznej, oceniają konkurencję, radzą jak zatrzymać kryzys demograficzny oraz zdradzają, jakie miejsca w Bydgoszczy są im szczególnie bliskie.