Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE - Tagi - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Tag: Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE

IMMOraport odc. 2. Nowe mieszkania, galerie handlowe i Pepco

IMMOraport, odc. 2. W tej serii kanale GKI, rozmawiamy o tym, co słychać w spółkach Grupy Kapitałowej Immobile, co wydarzyło się na GPW i odpowiadamy na Wasze pytania. Sławomir Winiecki oraz Mikołaj Jerzy opowiedzieli m.in. nowych mieszkaniach na Platanowym Parku, kontrakcie Atremu oraz integracji spółki Laurella z GKI. W studiu w K3 poruszono też temat kursów GKI, Atremu oraz PJP Makrum. Na końcu rozmowy znajdziecie Q&A. Zachęcamy do zadawania pytań na temat spółek Grupy Kapitałowej Immobile.

IMMOraport odc. 1. Wzrosty na giełdzie, Laurella, Techland i Q&A

IMMOraport, odc. 1. W nowej serii na kanale GKI rozmawiamy o tym, co słychać w spółkach Grupy Kapitałowej Immobile, co wydarzyło się na GPW i odpowiadamy na Wasze pytania. Sławomir Winiecki oraz Mikołaj Jerzy dyskutowali m.in. o spółce Laurella, nowym audytorze GKI, biogazowych pomysłach Atremu i polskim portfelu inwestycyjnym. Pada też odpowiedź na pytanie instagramowicza - Ryszarda, psa rasy chihuahua.

Jak deweloper finansuje inwestycje? Rekordowy wynik CDI

Rok 2023 będzie najlepszym w historii pod względem przychodów z działalności deweloperskiej w historii Grupy. Przychody ze sprzedaży mieszkań przekroczą 100 mln zł. Dyrektor finansowy GKI Piotr Fortuna oraz wiceprezes CDI Konsultanci Budowlani Andrzej Witkowski opowiedzieli o tym, jak deweloper finansuje inwestycje oraz kiedy tzw. zapas zmienia się w sprawozdaniach finansowych w przychód.

Kolejne kontrakty Projprzem Budownictwo

Spółka Projprzem Budownictwo, część Grupy Przemysłowej PJP Makrum, podpisała w tym roku kontrakty na kwotę 204 mln zł. Prezes Dariusz Paprzycki oraz wiceprezes Dariusz Gugała opowiedzieli o nowych umowach, trwających realizacjach i sytuacji na rynku budownictwa przemysłowego.

Laurella w kolejnych sklepach sieci Quiosque!

Marka Laurella jest już obecna w blisko 50 sklepach sieci Quiosque. Posiada też 4 własne punkty. O dynamicznym rozwoju marki w ramach Grupy Kapitałowej Immobile opowiedzieli wiceprezes GKI Sławomir Winiecki i prezes spółki Laurella Marcin Vogel.

Atrem: Orlen, Enigma i nowy członek zarządu

Dariusz Jarek został nowym członkiem zarządu Atremu. Wraz z prezesem Andrzejem Goławskim opowiedzieli o planach spółki, w tym realizacji kontraktu dla Orlenu. Remigiusz Jaskot pytał także o modernizację sieci energetycznej oraz o nowy kontrakt na wykonanie części instalacji teletechnicznych przy rozbudowie terminalu skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

WZA GKI. "Napisałem maila i prezes pokazał mi inwestycje spółki"

Kamil Windorpski, właściciel wrocławskiej sieci Polish Lody, zainteresował się akcjami GKI poprzez spółkę Atrem. Na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy opowiedział, że napisał maila do GKI, a krótko później prezes Rafał Jerzy osobiście pokazywał mu inwestycje deweloperskie spółki.

Przemek Staniszewski o polskiej giełdzie, analizie fundamentalnej i naszym WZA

Gościem WZA Grupy Kapitałowej Immobile był Przemek Staniszewski, czyli Analityk Fundamentalny z Portalu Analiz. - Na pewno duża część akcjonariuszy i inwestorów indywidualnych docenia to, co GKI robi i docenia pomysł z WZA - mówi Analityk Fundamentalny. Remigiusz Jaskot pytał m.in. o zainteresowanie Polaków giełdą i analizę fundamentalną.

Dobre wyniki Focus Hotels. Sieć będzie przejmować kolejne restauracje

Focus Hotels planuje przejmowanie kolejnych restauracji. Wiceprezes sieci, Łukasz Płoszyński, w rozmowie z Marcinem Kowalskim ocenił wyniki za 2022, sytuację na rynku i opowiedział o Ceskym Porcie, pierwszym autorskim koncepcie restauracyjnym sieci.

Paweł Malik o +35% rocznie, giełdach w 2024 i WZA Grupy Kapitałowej IMMOBILE

Paweł Malik z Portalu Analiz był gościem Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Grupy Kapitałowej Immobile. Opowiedział m.in. o swoim portfelu IKE, gdzie średniorocznie, od 10 lat, osiąga wynik ponad 35% rocznie. Remigiusz Jaskot pytał m.in. o inwestowanie w polskie spółki, analizę raportów, sytuację na giełdach w 2024 roku i czy możliwe jest emocjonalne odcięcie się od ceny zakupu akcji.