Kolejne przedszkole od Projprzem Budownictwo - rusza budowa! - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Kolejne przedszkole od Projprzem Budownictwo - rusza budowa!
Data publikacji: 30.05.2023

Projprzem Budownictwo to podmiot doświadczony w kompleksowych budowach obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej. Władze spółki właśnie podpisały umowę na kolejną realizację - będzie nią przedszkole w Krotoszynie.

Fot. UM Krotoszyn, źródło: www.krotoszynska.pl

Realizacja I etapu budowy przedszkola i żłobka w Krotoszynie obejmie wykonanie obiektu stanie „deweloperskim”, wraz z budową przyłączy wszystkich niezbędnych mediów. Przewiduje się wykonanie stanu surowego zamkniętego, elewacji, części instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych oraz częściowo prac wykończeniowych.

Nowe krotoszyńskie przedszkole będzie zapewniać miejsce dla 270 dzieci w wieku przedszkolnym (11 oddziałów przedszkolnych, w tym jeden integracyjny) i 40 dzieci w wieku żłobkowym (2 oddziały).  Koszt realizacji I etapu budowy to prawie 15 mln złotych, zaś planowany termin prowadzenia robót 16 miesięcy od daty rozpoczęcia inwestycji.

Po zakończeniu etapu rozmów i ustaleń, odbyło się uroczyste podpisanie umowy z władzami Krotoszyna. Dokumenty podpisał prezes zarządu Projprzem Budownictwo, Dariusz Paprzycki.

Fot. UM Krotoszyn, źródło: www.krotoszynska.pl

To nie pierwsza realizacja tego typu dla Projprzem Budonictwo. Spółka z powodzeniem zrealizowała imponujący projekt przedszkola dla koncernu LG Energy Solution w Biskupicach Podgórnych, a w trakcie realizacji jest rozbudowa szkoły podstawowej w Rudzie Bugaj