Relacja z Konferencji Profesjonalny Inwestor - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Relacja z Konferencji Profesjonalny Inwestor
Data publikacji: 08.12.2015

W dniach 20-22 listopada 2015 r. w hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem odbyła się konferencja Profesjonalny Inwestor, organizowana corocznie przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja ta to wydarzenie, które od lat gromadzi najlepszych praktyków rynku inwestycyjnego. W tym roku, w roli partnera konferencji, udział w niej wzięli przedstawiciele Grupy Kapitałowej IMMOBILE.Spółkę, podczas spotkania z inwestorami indywidualnymi, zaprezentował Wiceprezes Sławomir Winiecki. Prezentacja podzielona była na kilka bloków tematycznych. Najistotniejsze z nich traktowały o nowym produkcie Makrum - automatycznych systemach parkingowych; o działalności deweloperskiej spółki, o sieci Hoteli Focus i planach jej ekspansji na Ukrainie oraz o polityce relacji inwestorskich spółki. Odbył się również mini panel dyskusyjny, podczas którego goście zadawali pytania. Większość z nich dotyczyła tematyki parkingów mobilnych.Specjalnie dla widzów, których zabrakło na konferencji, publikujemy fragmenty prezentacji podzielone na bloki tematyczne. Mogą Państwo wybrać najbardziej interesującą Was część prezentacji. Ze względu na jakość audio prezentowanych filmów, przygotowaliśmy opisy tekstowe, które po uruchomieniu filmu włączyć można poprzez kliknięcie przycisku z symbolem CC na pasku nawigacji danego filmu:


Konferencja Profesjonalny Inwestor - Sławomir Winiecki o polityce relacji inwestorskich spółki:

Spółka od kilku lat stara się rozwijać ten obszar, poprzez bliski kontakt i wymianę opinii z akcjonariatem indywidualnym. Od dłuższego czasu na naszych Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy gromadzimy coraz większe grono Akcjonariuszy - ostatnio ich liczba przekroczyła 40 osób obecnych na spotkaniu, z czego jesteśmy dumni.
Konferencja Profesjonalny Inwestor - Sławomir Winiecki o rozwoju sieci Focus Hotels:width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">W tym bloku wyjaśnione zostaje które obiekty sieci Focus są własnością spółki, a które przedmiotem najmu oraz w jakich miastach sieć otworzy nowe hotele.
Konferencja Profesjonalny Inwestor - Sławomir Winiecki o ekspansji sieci Focus Hotels na Ukrainie i w Niemczech:

width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">Sieć Focus prowadzi aktywne badania rynku hotelarskiego we wszystkich sąsiadujących z Polską krajach. Najbardziej zaawansowane rozmowy toczą się na rynku niemieckim i ukraińskim. Wysoce prawdopodobne jest wejście na rynek niemiecki już w przyszłym roku. Równie zaawansowane są rozmowy na temat obiektów na Ukrainie. Ekspansja na tym rynku uzależniona jest głównie od poziomu ryzyka makroekonomicznego.
Konferencja Profesjonalny Inwestor - Sławomir Winiecki o projektach deweloperskich w Bydgoszczy i planach rozwoju w innych miastach:width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">

Spółka aktualnie prowadzi dwie duże inwestycje deweloperskie - osiedle mieszkaniowe z częścią usługowo-hotelową Platanowy Park oraz inwestycję biurową - IMMOBILE K3, czyli biurowiec klasy A usytuowany w ścisłym centrum Bydgoszczy. W planach na przyszłość sektora deweloperskiego Spółki, leży rozpoczęcie inwestycji w polskich miastach, w których Spółka dotychczas prowadziła inne rodzaje działalności.
Konferencja Profesjonalny Inwestor - Sławomir Winiecki o automatycznych systemach parkowania:width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">

Automatyczne systemy parkowania Modulo Multi są nowym produktem sektora przemysłowego Grupy. Synergia doświadczeń z zakresu przemysłu i budownictwa pozwoliła Spółce na zastosowane w swoich systemach unikatowe rozwiązań, które stawiają ten produkt przed produktami konkurencji.Więcej informacji na temat parkingów znaleźć można w folderze produktowym Automatyczne Systemy Parkingowe Modulo Multi
Konferencja Profesjonalny Inwestor - Pytania gości Konferencji:width="480" height="360" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">Pytania gości konferencji koncentrowały się głównie na tematyce automatycznych systemów parkingowych.
 

Podczas konferencji Wiceprezes Grupy Kapitałowej IMMOBILE udzielił również wywiadu dla Inwestorzy.tv. Znaleźć będzie można go już wkrótce na naszym blogu: