Relacja z uroczystego zawieszenia 'wiechy' na inwestycji IMMOBILE K3 - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Relacja z uroczystego zawieszenia 'wiechy' na inwestycji IMMOBILE K3
Data publikacji: 09.02.2018

W czwartek, 8 lutego, na terenie inwestycji biurowej IMMOBILE K3, miała miejsce uroczystość nazywana w żargonie budowlanym, zawieszeniem wiechy. Wydarzenie to oficjalnie zamknęło prace konstrukcyjne przy biurowcu, gromadząc licznych gości.

Na uroczystym zawieszeniu wiechy nad budynkami zgromadziło się liczne grono osób wśród których znaleźli się budowlańcy i inspektorzy pracujący przy inwestycji, przedstawiciele dostawców, biura projektowego z architektem Karolem Fiedorem na czele, pracownicy i przedstawiciele zarządów spółek Grupy Kapitałowej IMMOBILE oraz dziennikarze. Gościem specjalnym był prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski.Podczas części oficjalnej uroczystości miały miejsce przemowy osób związanych z inwestycją - Kierownika projektu Macieja Daniela, Dyrektora ds. sprzedaży i zarządzania CDI Macieja Wawrzyniaka, Wiceprezesa spółki CDI Jacka Kazubowskiego oraz architekta odpowiedzialnego za projekt, Karola Fiedora z poznańskiej pracowni CDF Architekci. Zgromadzonych przywitali również Rafał Jerzy, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej IMMOBILE oraz prezydent Rafał Bruski, który opowiedział o swoim wsparciu dla projektu powstania IMMOBILE K3 w samym sercu Bydgoszczy.Najbardziej cieszą mnie inwestycje prywatne, które bardzo zmieniają miasto. To piękny budynek – na ostatniej sesji rady miasta musiałem zawzięcie bronić jego architektury. Robiłem to z pełnym przekonaniem – znam prezesa Rafała Jerzego i wiem, że zadba o każdy szczegół. To jedna z inwestycji, która odmieni tą część Śródmieścia – na wiosnę rozpoczynamy prace na Kujawskiej i Zbożowym Rynku, zmieni się Plac Kościeleckich, Stary Rynek czy Teatr Kameralny. Ta inwestycja dopingowała nas, by otoczenie tej części miasta było jak najpiękniejsze – powiedział Bruski.Deklarowanym terminem ukończenia inwestycje jest lato tego roku. Wspomniano, że jego przyszłymi najemcami staną się firmy z branży ubezpieczeniowej, finansowej, informatycznej czy promowanej w Bydgoszczy branży BPO/SSC (branży usług wspólnych). Nowe miejsca pracy oraz punkty usługowe ożywią tą część miasta i przyciągną ludzi w okolice bydgoskiego Starego Rynku.

Uroczystość zawieszenia wiechy to tradycja budowlana, organizowana po zakończeniu prac związanych z wykonaniem konstrukcji obiektu. Wiecha jest mocowana najczęściej na najwyższym elemencie budowli, a jej wygląd tradycyjnie ma postać ozdobnego wieńca lub drzewka z kwiatów, traw i gałęzi. Wciągnięcia wieńca na szczyt budowli dokonali kierownik budowy Stanisław Korabiak i kierownik kontraktu Jarosław Sach. Po części formalnej miał miejsce poczęstunek zgromadzonych gości, z okazji Tłustego Czwartku nie zabrakło także pączków. Uroczystości odbyły się na pierwszej kondygnacji biurowca IMMOBILE K3.