Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Aktualności

Nie tylko Baltic Pipe, czyli wyniki Atremu za 3 kwartały 2022 roku

Prezes Atrem S.A. Andrzej Goławski skomentował wyniki spółki za 3 kwartały 2022 roku. Rozmowa dotyczyła też m.in. tłoczni gazu w Odolanowie w ramach budowy Baltic Pipe, realizowanych kontraktów dla Metra Warszawskiego i Wód Polskich oraz planów spółki w obszarach energetyki i zamówień dla wojska.

Dobre wyniki Atrem S.A. w pierwszych 9 miesiącach bieżącego roku

Realizująca kontrakty w zakresie automatyki i elektroenergetyki, w tym odnawialnych źródeł energii, spółka Atrem opublikowała raport finansowy za 9 miesięcy 2022 roku. Zgodnie z danymi ujawnionymi już wcześniej w szacunkowych wynikach, spółka znacznie poprawiła przychody, jak i wskaźniki zyskowności.

Pomysł na rozwiązanie problemów restauracji

Coraz więcej restauracji ma problemy z utrzymaniem się na rynku. - Jeszcze nigdy restauratorzy nie prowadzili biznesu w tak trudnych warunkach - mówi Rafał Jerzy. Prezes Grupy Kapitałowej Immobile, zapraszając restauratorów do kontaktu i dołączenia do Grupy.

Czym zajmuje się PJP Makrum? Dobre wyniki za 3 kwartały 2022

Piotr Szczeblewski, prezes PJP Makrum S.A. przedstawił, czym zajmuje się spółka i jakie wyniki osiągnęła po trzech kwartałach 2022 roku. Poruszył nie tylko kwestie finansowe, ale opowiedział m.in. o perspektywach platform Modulo, zagranicznych spółkach PJP i wybranych realizacjach spółki - bębnie korującym dla Mondi, budowie Akademii Lecha Poznań, przedszkolu LG i budowie tłoczni gazu w Odolanowie w ramach Baltic Pipe. -

Podwojenie przychodów i zyski w trudnym otoczeniu gospodarczym – PJP Makrum publikuje wyniki za trzy kwartały

Podwojone przychody i wysokie zyski zaprezentowała PJP Makrum S.A., Grupa Przemysłowa notowana na GPW od 1999 roku. Mimo niesprzyjającej sytuacji gospodarczej, spółka rekordowymi wynikami potwierdza swoją solidną pozycję na rynku.

Video z realizacji w Biskupicach Podgórnych

LG Energy Solution należy do największych inwestorów i pracodawców na Dolnym Śląsku, zatrudniając ok 10 tys. pracowników. Park Technologiczny koncernu zlokalizowany w Biskupicach Podgórnych jest sukcesywnie rozbudowywany od 2016 roku. W pracach tych koreańskiemu koncernowi towarzyszy polska spółka Projprzem Budownictwo Sp. z o.o., która wykonała dla LG m.in. obiekt przemysłowy i budynki magazynowe. W tym roku zaś ukończyła projekt wyjątkowy - przedszkole dla LG.

Projprzem Budownictwo kolejny raz budowało dla koncernu LG. To inwestycja wyjątkowa – przedszkole!

Od początku września bieżącego roku w Biskupicach Podgórnych, działalność rozpoczęło publiczne przedszkole „UL”, wybudowane przez Projprzem Budownictwo dla koncernu LG Energy Solution Wrocław. To nie pierwszy kontrakt z sukcesem zrealizowany przez polską spółkę dla największego w Europie producenta baterii do aut elektrycznych.

Wybudowana przez Projprzem Budownictwo inwestycja Lecha Poznań uroczyście otwarta

Za nami oficjalne otwarcie wielkiej inwestycji Lecha Poznań. 8 listopada uroczyście przecięto wstęgę i zaprezentowano gościom imponujący obiekt nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego Akademii Lecha we Wronkach. Na wydarzeniu nie zabrakło Dariusza Paprzyckiego, prezesa Projprzem Budownictwo, spółki będącej generalnym wykonawcą obiektu.

Ukraina jest bankrutem. Idzie fala niewypłacalności państw?

Piotr Kulessa tłumaczy mechanizmy na rynku długu. Ukraina nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań. Czy kraje, które pożyczają jej pieniądze po wojnie będą chciały odzyskać kapitał i odsetki? Na czym polegał mechanizm wzrostu rentowności obligacji w Wielkiej Brytanii? Czy swój dług są w stanie spłacić Włosi, a jeśli nie, czy może to rozsadzić strefę euro? Czy na całym świecie grozi nam fala bankructw państw?

Nikt nie chce wchodzić na giełdę. Problem dla GPW i wszystkich inwestorów?

Rynek pierwotnych ofert publicznych akcji (IPO) całkowicie zamarł. Czy to duży problem dla polskiego rynku i polskich inwestorów? Głównym powodem jest tąpniecie wycen. Czy spółki, które wstrzymały prace nad IPO zdecydują się jednak na wejście na giełdę? Czy Piotr Kulessa i Mikołaj Jerzy kupują akcje debiutujących firm? Co musi się zmienić, aby rynek IPO odżył?