Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE - Tagi - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Tag: Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE

Nowości w rodzinie Quiosque. Marketplace'y i nowe kolekcje

W tym odcinku IMMOraportu skupiamy się na segmencie modowym. Produkty marek z rodziny Quiosque pojawiają się na kolejnych marketplace’ach. Asortyment Akardo, Błonie i Marasimsim jest już dostępny na platformach Modivo i Empik. - Na koniec marca marki modowe GKI będą obecne w 26 krajach na 3 platformach - zapowiedział Sławomir Winiecki, wiceprezes GKI i członek zarządu modowej spółki PBH.

Focus Hotels otworzy w Gdańsku nową restaurację. IMMOraport odc. 26

W 26. odcinku IMMOraportu bardzo dobra wiadomość z segmentu hotelowego. Spółka Focus Hotels podpisała umowę na wynajem lokalu w gdańskiej galerii Forum. Na trzech kondygnacjach powstanie tam nowy, gastronomiczny koncept w klimacie inspirowanym kuchnią Karaibów i południowych stanów USA. Otwarcie planowane jest na lato.

Miliard złotych przychodu Immobile już w tym roku. IMMOraport odc. 25

Znamy szacunkowe przychody Atremu, PJP Makrum i Grupy Kapitałowej Immobile. W 25. odcinku IMMOraportu kompleksowo analizujemy zmiany w przychodach poszczególnych segmentów Grupy. Przypominamy o backlogu Atremu, gratulujemy CDI Konsultanci Budowlani, cieszymy się ze wzrostów Focus Hotels, a prowadzący Remigiusz Jaskot pyta, kiedy GKI będzie świętować przekroczenie 1 miliarda złotych przychodów rocznie. Dyrektor finansowy Piotr Fortuna oraz członek zarządu GKI Mikołaj Jerzy zapowiedzieli, że taka chwila nadejdzie już w tym roku. Druga część programu dotyczyła propozycji ograniczenia podatku Belki. Czy podatek od zysków kapitałowych najlepiej obniżyć, zlikwidować, czy lepiej wprowadzić kwotę wolną?

Rozwój PJP Makrum i kryzys w Niemczech. IMMOraport odc. 24

Dobre informacje z grupy przemysłowej PJP Makrum. Spółka rozwija portfolio produktowe. Na polskim rynku po ok. 30% sprzedaży stanowią systemy przeładunkowe w wielu wariantach, platformy parkingowe Modulo i kompleksowe wyposażenie magazynów. Spółka planuje zwiększać dywersyfikację produktową na rynkach zagranicznych poprzez swoje spółki zależne - w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, w 2024 rok spółka Projprzem Budownictwo wchodzi z portfelem zamówień w wysokości 195 mln zł. W drugiej części IMMOraportu Mikołaj Jerzy i Piotr Szczeblewski rozmawiali o załamaniu sektora budowlanego w Niemczech.

Ile warte są akcje GKI, Atremu i PJP? IMMOraport odc. 23

Czy akcje sieci hoteli oraz dużego dewelopera można dostać gratis? Zgodnie z naszymi danymi to możliwe. Mikołaj Jerzy i Piotr Fortuna pokazali na liczbach, jak bardzo giełda niedoszacowuje wartości akcji Grupy Kapitałowej Immobile, Atremu i PJP Makrum. W drugiej połowie 23. odcinka IMMOraportu tematem był spadek inflacji oraz pytanie o wysokość stóp procentowych.

Focus Hotels wchodzi do Wrocławia. IMMOraport odc. 22

W pierwszym w tym roku odcinku IMMOraportu dwie dobre wiadomości. Sieć Focus Hotels S.A. zawarła umowę dzierżawy na swój pierwszy hotel we Wrocławiu. Z kolei konsorcjum, którego liderem jest Atrem S.A., złożyło najlepszą ofertę na modernizację zasilania kompleksu Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Poznaniu. W ostatnim wątku Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy dyskutowali na temat polskiego rynku akcji w 2024 roku.

Podsumowujemy rok 2023 w Immobile. IMMOraport odc. 21

W ostatnim w tym roku odcinku IMMOraportu Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy podsumowali rok 2023 w Grupie Kapitałowej Immobile. Na analizę finansową przyjdzie czas po publikacji raportów poszczególnych spółek, a w IMMOraporcie bilans z przymrużeniem oka - m.in. miejsce, liczba, produkt i nadzieja roku.

Donald Tusk zapomniał o giełdzie. IMMOraport odc. 20

Premier Donald Tusk w swoim exposé nie wspomniał o rynkach kapitałowych. W 20. odcinku IMMOraportu Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy rozmawiali o wątkach gospodarczych w wystąpieniu nowego premiera. Pozostałe tematy dotyczyły Grupy Kapitałowej Immobile.

Wyniki PJP Makrum, zegarki Błonie i hossa na GPW. IMMOraport odc. 17

W IMMOraporcie trzy główne tematy: wyniki PJP Makrum S.A., nowe zegarki Błonie i hossa na GPW z rekordem indeksu WIG. Szeroko odpowiedzieliśmy też na pytanie akcjonariusza ws. dywidendy.

Stabilne przychody i dynamiczne przejęcia. Wyniki GKI po 3 kwartałach

Prezes Grupy Kapitałowej Rafał Jerzy oraz dyrektor finansowy Piotr Fortuna omówili wyniki spółki po 3 kwartałach 2023. Wszystkie, segmenty, poza modowym, osiągnęły zysk. - Nasze podejście się nie zmienia - stawiamy na stabilny rozwój w ramach segmentów, ale również na dynamiczne prace nad przejęciami. Jesteśmy nastawieni na rozwój - ocenił prezes Rafał Jerzy. Rok 2023 będzie dla GKI rekordowym pod kątem przychodów.