Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE - Tagi - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Tag: Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE

Stabilne przychody i dynamiczne przejęcia. Wyniki GKI po 3 kwartałach

Prezes Grupy Kapitałowej Rafał Jerzy oraz dyrektor finansowy Piotr Fortuna omówili wyniki spółki po 3 kwartałach 2023. Wszystkie, segmenty, poza modowym, osiągnęły zysk. - Nasze podejście się nie zmienia - stawiamy na stabilny rozwój w ramach segmentów, ale również na dynamiczne prace nad przejęciami. Jesteśmy nastawieni na rozwój - ocenił prezes Rafał Jerzy. Rok 2023 będzie dla GKI rekordowym pod kątem przychodów.

Wyniki GKI, damskie zegarki Błonie i spółki w służbie Polsce. IMMOraport odc.19

W nowym odcinku IMMOraportu trzy tematy: komentarz do wyników Grupy Kapitałowej Immobile; premiery nowych, w tym damskich zegarków Błonie oraz skutki powyborczego zamieszania dla inwestorów. Czy państwowe spółki mają realizować cel wyższy, niż interes akcjonariuszy?

Przyszłość Atremu i portret polskiego inwestora. IMMOraport odc. 18

Głównym tematem 18. odcinka IMMOraportu była spółka Atrem. Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy ocenili wyniki po trzech kwartałach i skomentowali roszczenie, jakie wysunął Port Lotniczy Poznań Ławica. Odpowiedzieli także na pytania - zarówno o Atrem, jak i koncepcję Platanowego Parku

Wyniki PJP Makrum, zegarki Błonie i hossa na GPW. IMMOraport odc. 17

W IMMOraporcie trzy główne tematy: wyniki PJP Makrum S.A., nowe zegarki Błonie i hossa na GPW z rekordem indeksu WIG. Szeroko odpowiedzieliśmy też na pytanie akcjonariusza ws. dywidendy.

Prześwietlamy PJP Makrum. Wyniki i plany 3Q2023

W tradycyjnej na naszym kanale na YouTube serii omówień wyników giełdowych spółek, czas na rozmowę o sytuacji PJP Makrum po trzech kwartałach 2023 roku. Członkowie zarządu - prezes Piotr Szczeblewski i wiceprezes Dariusz Szczechowski skomentowali wyniki analizując wszystkie segmenty spółki. Omówiliśmy sytuację w budownictwie przemysłowym, systemach przeładunkowych, systemach parkingowych MODULO, wyposażeniu magazynów i maszynach Makrum. Wiemy, jakie perspektywy rysują się przed PJP w ostatnim kwartale roku.

Reforma PPK, minister finansów i Leszek Balcerowicz. IMMOraport odc. 16

W IMMOraporcie tematy z pogranicza finansów i polityki. Nowy rząd chce zreformować Pracownicze Plany Kapitałowe a nowym ministrem finansów będzie Andrzej Domański. W ostatnim wątku Sławomir Winiecki, Mikołaj Jerzy i Remigiusz Jaskot spierali się o ocenę ostatniego wywiadu z prof. Leszkiem Balcerowiczem.

Platanowy Park, gra na spadki i polski atom. IMMOraport odc. 15

W 15. odcinku raportu publikujemy niepokazywane wcześniej wizualizacje 4. etapu Platanowego Parku. Rozmawialiśmy też o nowej książce Ambasady Kobiet Quisque. Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy skomentowali też pomysł zakazu shortowania akcji oraz odnieśli się do zapowiedzi Donalda Tuska ws. budowy polskiej elektrowni atomowej.

Kontrakt Atremu, rozwój Modulo i WIG20 najlepszy na świecie. IMMOraport odc. 14

W IMMOraporcie m.in. o sukcesach spółek GKI - kontrakcie Atremu na 48 mln zł oraz rozwoju platform parkingowych Modulo z PJP Makrum. Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy skomentowali też informację z agencji Bloomberg, która indeks WIG20 określiła jako najlepszy na świecie. Przez ostatni rok jego wynik był najwyższy.

Polska giełda to raj! IMMOraport odc. 13

Czy wiecie, że polski rynek kapitałowy rozwija się wspaniale? Taki wniosek można wyciągnąć z lektury sprawozdania z realizacji Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego. W 13. odcinku IMMOraportu Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy rozmawiali także na temat premier w Quiosque.pl, płatnych wycen spółek oraz o tym, jak wyniki wyborów wpłyną na polską gospodarkę. Pochwaliliśmy się też, że nasz kanał na YouTube ma ponad 3 tysiące subskrybentów. Wyprzedziliśmy KGHM i gonimy Orlen!

Zakup Laurelli, układ Palikota i ucieczka z giełdy. IMMOraport odc. 12

W IMMOraporcie trzy tematy. Zmiany kapitałowe w Laurelli. Grupa Kapitałowa Immobile stała się jedynym udziałowcem spółki. Znamy propozycję układu i spłaty wierzycieli Manufaktury Piwa Wódki i Wina, której prezesem jest Janusz Palikot. Pieniądze mają zostać oddane za kilka lat i to nie w całości. Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy dyskutowali też, dlaczego spółki wychodzą z Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, a nikt nie chce na nią wejść.