Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE - Tagi - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Tag: Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE

IMMOraport odc. 5. Wino, złoto, mieszkania i portfele posłów

Posłanki i posłowie nie lubią akcji. Zaledwie 6% z nich inwestuje na rynku kapitałowym. Parlamentarzyści zdecydowanie częściej inwestują w nieruchomości. W 5. odcinku IMMOraportu Sławomir Winiecki, Mikołaj Jerzy i Remigiusz Jaskot rozmawiali też o tym, że na Giełdzie Papierów Wartościowych będzie można kupić złoto. Newsy z uniwersum GKI to debiut win IMMOwines w hotelach i restauracjach Focus Hotels oraz oddanie do użytku dominanty w Platanowym Parku. W segmencie pytań i odpowiedzi m.in. kwestia akwizycji planowanych przez Atrem.

Kiedy nowe hotele i restauracje Focus Hotels?

Łukasz Płoszyński, wiceprezes Focus Hotels S.A. opowiedział w studiu w Immobile K3 m.in. o planach spółki w zakresie otwarć nowych hoteli i restauracji, wycenie segmentu hotelowego Grupy Kapitałowej Immobile oraz pozyskiwaniu klientów korporacyjnych.

IMMOraport odc. 4. Ile NAPRAWDĘ warte są akcje GKI, Atrem i Makrum?

3,90-6,70 zł za akcję – taka jest wycena Grupy Kapitałowej Immobile S.A. wykonana przez Biuro Maklerskie Santander. Akcje Atrem S.A. analitycy wycenili w przedziale 8,80-10,40 zł, a PJP Makrum S.A. 24,90-30,60 zł. W przypadku każdej z tych spółek wycena jest zdecydowanie wyższa, niż kurs giełdowy. W 4. odcinku serii IMMOraport Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy skomentowali raporty Santandera.

IMMOraport odc. 3. Zegarki Błonie w hotelach Focus i nowe marki w sklepach Quiosque

Zegarki Błonie będzie można kupić we wszystkich hotelach sieci Focus. W GKI trwają też prace nad wprowadzeniem kolejnych marek do sklepów Quiosque. W 3. odcinku IMMOraportu Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy opowiedzieli o ostatnich wydarzeniach w Grupie Kapitałowej Immobile oraz skomentowali sukces Polskiego Holdingu Hotelowego oraz informacje z rynku budowlanego. Przypominamy, że czekamy na Wasze pytania.

IMMOraport odc. 2. Nowe mieszkania, galerie handlowe i Pepco

IMMOraport, odc. 2. W tej serii kanale GKI, rozmawiamy o tym, co słychać w spółkach Grupy Kapitałowej Immobile, co wydarzyło się na GPW i odpowiadamy na Wasze pytania. Sławomir Winiecki oraz Mikołaj Jerzy opowiedzieli m.in. nowych mieszkaniach na Platanowym Parku, kontrakcie Atremu oraz integracji spółki Laurella z GKI. W studiu w K3 poruszono też temat kursów GKI, Atremu oraz PJP Makrum. Na końcu rozmowy znajdziecie Q&A. Zachęcamy do zadawania pytań na temat spółek Grupy Kapitałowej Immobile.

IMMOraport odc. 1. Wzrosty na giełdzie, Laurella, Techland i Q&A

IMMOraport, odc. 1. W nowej serii na kanale GKI rozmawiamy o tym, co słychać w spółkach Grupy Kapitałowej Immobile, co wydarzyło się na GPW i odpowiadamy na Wasze pytania. Sławomir Winiecki oraz Mikołaj Jerzy dyskutowali m.in. o spółce Laurella, nowym audytorze GKI, biogazowych pomysłach Atremu i polskim portfelu inwestycyjnym. Pada też odpowiedź na pytanie instagramowicza - Ryszarda, psa rasy chihuahua.

Jak deweloper finansuje inwestycje? Rekordowy wynik CDI

Rok 2023 będzie najlepszym w historii pod względem przychodów z działalności deweloperskiej w historii Grupy. Przychody ze sprzedaży mieszkań przekroczą 100 mln zł. Dyrektor finansowy GKI Piotr Fortuna oraz wiceprezes CDI Konsultanci Budowlani Andrzej Witkowski opowiedzieli o tym, jak deweloper finansuje inwestycje oraz kiedy tzw. zapas zmienia się w sprawozdaniach finansowych w przychód.

Kolejne kontrakty Projprzem Budownictwo

Spółka Projprzem Budownictwo, część Grupy Przemysłowej PJP Makrum, podpisała w tym roku kontrakty na kwotę 204 mln zł. Prezes Dariusz Paprzycki oraz wiceprezes Dariusz Gugała opowiedzieli o nowych umowach, trwających realizacjach i sytuacji na rynku budownictwa przemysłowego.

Laurella w kolejnych sklepach sieci Quiosque!

Marka Laurella jest już obecna w blisko 50 sklepach sieci Quiosque. Posiada też 4 własne punkty. O dynamicznym rozwoju marki w ramach Grupy Kapitałowej Immobile opowiedzieli wiceprezes GKI Sławomir Winiecki i prezes spółki Laurella Marcin Vogel.

Atrem: Orlen, Enigma i nowy członek zarządu

Dariusz Jarek został nowym członkiem zarządu Atremu. Wraz z prezesem Andrzejem Goławskim opowiedzieli o planach spółki, w tym realizacji kontraktu dla Orlenu. Remigiusz Jaskot pytał także o modernizację sieci energetycznej oraz o nowy kontrakt na wykonanie części instalacji teletechnicznych przy rozbudowie terminalu skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.