Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE - Tagi - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Tag: Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE

PJP Makrum. Rekordowe zyski, kolejne przejęcia i plany na przyszłość [video]

2022 rok był rekordowy dla Grupy Przemysłowej PJP Makrum S.A. Najważniejsze liczby to 532 mln zl przychodu i 28 mln zł zysku. Prezes spółki Piotr Szczeblewski szczegółowo opowiedział o wszystkich segmentach działalności PJP, ostatnich przejęciach, perspektywach na przyszłość i możliwych zagrożeniach.

Prezes Atremu o wynikach za 2022 rok i kontrakcie dla PKN Orlen [video]

- To był dobry rok - mówi prezes Andrzej Goławski, przedstawiając wyniki finansowe Atremu za 2022 rok. Opowiedział m.in. o zamkniętych projektach związanych z Baltic Pipe i toczących się inwestycjach, m.in. dla Wód Polskich. Niedawno Atrem pozyskał kontrakt na 253 mln dla PKN Orlen. Andrzej Goławski opowiedział na czym polega projekt i jak postrzega rozwój spółki.

Deweloper o "patodeweloperce". Ceny mieszkań w górę? [video]

Dlaczego nie powstają tanie mieszkania? Rozmawiamy o głośnej książce "Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce". Z tezami Łukasza Drozdy polemizowali deweloper Sławomir Winiecki oraz autor książek Marcin Kowalski. Skąd się bierze koszt mieszkania? Czy gdyby deweloperzy nie skupiali się na "wyciskaniu PUM-u", mieszkania byłyby droższe? Czy duża gęstość nowej zabudowy to efekt "pazerności przedsiębiorców"? Czy budownictwo społeczne to szansa?

Miliardy na energetykę. Na co je wydamy? [video]

Polska musi gruntownie zmodernizować swoją energetykę. Chodzi nie tylko o źródła energii, ale także o sieci elektroenergetyczne. Andrzej Goławski, prezes giełdowej spółki Atrem wytłumaczył, dlaczego polskie sieci są niewydolne, co to są GPZ-y i projekty Smart Grid. Remigiusz Jaskot pytał też o biogazownie i przyszłość polskiej energetyki.

Pandemia nie zabiła turystyki i hotelarstwa [video]

Dwa lata ograniczeń, lockdownów, zamkniętych granic, zmieniły turystykę i hotelarstwo. Daria Kieraszewicz, współzałożycielka Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, właścicielka firmy turystycznej Visite.pl i Łukasz Płoszyński, wiceprezes zarządu sieci Focus Hotels opowiadają, jak te zmiany wyglądają w praktyce, analizują wpływ wojny w Ukrainie na polską branże turystyczną i rysują scenariusze na przyszłość. Głównie optymistyczne.

Konglomerat to właściwa droga. Wyniki za 3 kwartały 2022 [video]

Czy konglomeraty, czyli spółki działające w różnych gałęziach gospodarki mają sens? Analityk i inwestor Albert Rokicki w swojej książce stwierdził, że "unika konglomeratów jak diabeł święconej wody". Z kolei w analizie GKI z 2015 roku stwierdził, że jeśli spółka chce być szanowana przez inwestorów powinna skupić się na hotelarstwie, a resztę zasobów sprzedać. Wiceprezes GKI Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy zrywają z dyplomacją i oceniają wypowiedź Rokickiego. W rozmowie obszernie przedstawiono też wyniki grupy za 3 kwartały 2022 roku w poszczególnych segmentach.

Nie tylko Baltic Pipe, czyli wyniki Atremu za 3 kwartały 2022 roku

Prezes Atrem S.A. Andrzej Goławski skomentował wyniki spółki za 3 kwartały 2022 roku. Rozmowa dotyczyła też m.in. tłoczni gazu w Odolanowie w ramach budowy Baltic Pipe, realizowanych kontraktów dla Metra Warszawskiego i Wód Polskich oraz planów spółki w obszarach energetyki i zamówień dla wojska.

Pomysł na rozwiązanie problemów restauracji

Coraz więcej restauracji ma problemy z utrzymaniem się na rynku. - Jeszcze nigdy restauratorzy nie prowadzili biznesu w tak trudnych warunkach - mówi Rafał Jerzy. Prezes Grupy Kapitałowej Immobile, zapraszając restauratorów do kontaktu i dołączenia do Grupy.

Czym zajmuje się PJP Makrum? Dobre wyniki za 3 kwartały 2022

Piotr Szczeblewski, prezes PJP Makrum S.A. przedstawił, czym zajmuje się spółka i jakie wyniki osiągnęła po trzech kwartałach 2022 roku. Poruszył nie tylko kwestie finansowe, ale opowiedział m.in. o perspektywach platform Modulo, zagranicznych spółkach PJP i wybranych realizacjach spółki - bębnie korującym dla Mondi, budowie Akademii Lecha Poznań, przedszkolu LG i budowie tłoczni gazu w Odolanowie w ramach Baltic Pipe. -

Ukraina jest bankrutem. Idzie fala niewypłacalności państw?

Piotr Kulessa tłumaczy mechanizmy na rynku długu. Ukraina nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań. Czy kraje, które pożyczają jej pieniądze po wojnie będą chciały odzyskać kapitał i odsetki? Na czym polegał mechanizm wzrostu rentowności obligacji w Wielkiej Brytanii? Czy swój dług są w stanie spłacić Włosi, a jeśli nie, czy może to rozsadzić strefę euro? Czy na całym świecie grozi nam fala bankructw państw?