Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Aktualności

Hotel Focus Premium Warszawa 'Hotelem z Pomysłem Roku' w plebiscycie Hotelarza

Hotel Focus wyróżniony w plebiscycie branżowego magazynu Hotelarz. Tytuł 'Hotelu z Pomysłem Roku 2022' w kategorii Laureata Czytelników zdobył otwarty niespełna rok temu 4-gwiazdkowy Focus Premium Warszawa.

PGE po raz kolejny wybiera Atrem

4 stycznia Atrem S.A. poinformowała o pierwszych sukcesach nowego roku. Chodzi o wybór tej spółki przez PGE Dystrybucja, w postępowaniu dotyczącym realizacji modernizacji stacji elektroenergetycznej.

Newsletter Inwestora - GRUDZIEŃ 2022

W grudniowym newsletterze informujemy o nowych umowach i postępach w realizowanych już projektach, a także podsumowujemy najnowsze podcasty spółki. Przy okazji serdecznie dziękujemy za kolejny rok z Grupą Kapitałową IMMOBILE, składając życzenia wszystkiego najlepszego w nowym roku oraz samych udanych inwestycji!

MASZYNY MAKRUM. Legendarna marka i półtora wieku doświadczenia

Kruszarki, suszarnie, młyny, przesiewacze, granulatory i różnego rodzaju konstrukcje stalowe to produkty w których od ponad 150 lat specjalizuje się marka przemysłowa MAKRUM.

Zimowa relacja z Platanowego Parku

Zaglądamy z zimową wizytą na osiedle Platanowy Park. Prace nad III etapem tej inwestycji postępują sprawnie, pomimo, że ostatni atak mroźnej zimy ograniczył prace na zewnątrz. Pomógł za to skupić się na pracach wewnętrznych.

Atrem S.A. z nową umową na wykonanie stacji elektroenergetycznej za 13,7 mln zł

15 grudnia Atrem S.A. podpisała kolejną znaczącą umowę. To kontrakt z Barlinek Inwestycje Sp. z o.o. na budowę Głównego Punktu Odbioru. Jego wartość to 13,7 mln złotych netto.

ATREM: budowa inteligentnej sieci energetycznej. Smart Grid Wschowa

Newsletter Inwestora - LISTOPAD 2022

W listopadowym newsletterze omawiamy opublikowane w tym miesiącu sprawozdania finansowe za okres 9 miesięcy naszych spółek: GK IMMOBILE, PJP Makrum oraz Atremu. Przedstawiamy także kolejne ciekawostki związane z realizowanymi w Grupie inwestycjami oraz nowe odcinki vodcastów. Poruszają one bieżące tematy, którymi żyją nasze spółki, a także tematy społeczne i gospodarcze, które nie są obojętne dla nas jako przedsiębiorców, pracowników czy akcjonariuszy.

Konglomerat to właściwa droga. Wyniki za 3 kwartały 2022 [video]

Czy konglomeraty, czyli spółki działające w różnych gałęziach gospodarki mają sens? Analityk i inwestor Albert Rokicki w swojej książce stwierdził, że "unika konglomeratów jak diabeł święconej wody". Z kolei w analizie GKI z 2015 roku stwierdził, że jeśli spółka chce być szanowana przez inwestorów powinna skupić się na hotelarstwie, a resztę zasobów sprzedać. Wiceprezes GKI Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy zrywają z dyplomacją i oceniają wypowiedź Rokickiego. W rozmowie obszernie przedstawiono też wyniki grupy za 3 kwartały 2022 roku w poszczególnych segmentach.

Konglomerat ułatwia rozwój w trudnym czasie – Grupa Kapitałowa IMMOBILE po raz kolejny poprawia przychody

Notowana na GPW od 2007 roku Grupa Kapitałowa IMMOBILE dokonała podsumowania trzech kwartałów 2022 roku. Skonsolidowane przychody Grupy w tym okresie wyniosły 683,1 mln PLN, co oznacza wzrost o 287,4 mln PLN w stosunku do analogicznego okresu roku 2021.